WITAMY NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ PUBLICZNYCH W BIAŁUNIU!
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Scenariusz zajęć komputerowych

 

                                                        SCENARIUSZ LEKCJI                                                     

Data: 10.04.2018 r.

Lekcja: Zajęcia komputerowe

Klasa: Szósta

Nauczyciel: Magdalena Franków

Temat: Tworzenie tabel i wykresów w programie Excel

Podstawa programowa:

Cele kształcenia – wymagania ogólne

  1. Bezpieczne posługiwanie się komputerem i jego oprogramowaniem; świadomość zagrożeń i ograniczeń związanych z korzystaniem komputera i Internetu.
  • Wyszukiwanie i wykorzystywanie informacji z różnych źródeł; opracowywanie za pomocą komputera rysunków, motywów, tekstów, animacji, prezentacji multimedialnych i danych liczbowych

 

Treści nauczania – wymagania szczegółowe

  1. Bezpieczne posługiwanie się komputerem i jego oprogramowaniem. Uczeń:
  • komunikuje się z komputerem za pomocą ikon, przycisków, menu i okien dialogowych;
  • odczytuje i prawidłowo interpretuje znaczenie komunikatów wysyłanych przez program;
  • prawidłowo zapisuje i przechowuje wyniki swojej pracy w komputerze
    i na nośnikach elektronicznych, a następnie korzysta z nich;
  • korzysta z pomocy dostępnej w programach;
  • posługuje się podstawowym słownictwem informatycznym;
  • przestrzega podstawowych zasad bezpiecznej i higienicznej pracy przy komputerze, wyjaśnia zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania
    z komputera.
  1. Opracowywanie za pomocą komputera rysunków, motywów, tekstów, animacji, prezentacji multimedialnych i danych liczbowych. Uczeń:

3) wykorzystuje w arkuszu kalkulacyjnym proste obliczenia, przedstawia
je graficznie i interpretuje.

Zalecane warunki i sposób realizacji:

Zaleca się, aby podczas zajęć uczeń miał do swojej dyspozycji osobny komputer z dostępem do Internetu.

Podczas prac nad projektami (indywidualnymi lub zespołowymi) uczniowie powinni mieć również możliwość korzystania z komputerów, w zależności od potrzeb wynikających
z charakteru zajęć, realizowanych celów i tematów.

 

 

 

Cele lekcji:

Uczeń potrafi:

  • Utworzyć i uzupełnić tabelkę w programie Excel.
  • Wykonać proste obliczenia w arkuszu kalkulacyjnym.
  • Na podstawie tabelki wykonać i uzupełnić wykres.

Cele sformułowane według ucznia:

  1. Tworzę i uzupełniam tabelkę w programie Excel.
  2. Wykonuję proste obliczenia w arkuszu kalkulacyjnym.
  3. Na podstawie tabelki wykonuję i uzupełniam wykres.

Nacobezu:                          

  1. Tworzysz i uzupełniasz tabelkę w programie Excel.
  2. Wykonujesz proste obliczenia w arkuszu kalkulacyjnym.
  3. Na podstawie tabelki wykonujesz i uzupełniasz wykres.

Materiały i pomoce dydaktyczne:

  • Karty pracy
  • Program Excel

Metody nauczania, formy pracy:

  • Praca indywidualna.
  • Karty pracy.

Przebieg zajęć:

  • Uczniowie włączają komputery i logują się.
  • Nauczyciel rozdaje uczniom karty pracy.
  • Uczniowie tworzą nowy folder „Arkusze i wykresy”, a następnie przy pomocy nauczyciela wykonują zadania na komputerach. Podczas wykonywania zadań uczniowie dbają o estetykę i detale w swoich pracach.
  • Uczniowie zapisują wyniki swojej pracy w odpowiednim folderze.

 

 

Data dodania: 2018-05-08 21:55:09
Data edycji: 2018-05-08 21:57:12
Ilość wyświetleń: 996
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej