ZIELONA SZKOŁA FUNDACJI RECAL

W dniach od 23 do 27 września 2019 roku  uczennice Wiktoria Anusewicz i  Izabela Jaroń uczestniczyły  w Zielonej Szkole Fundacji Recal przy współpracy  z Novelis Deutchland w Nachterstedt oraz Ardagh Group w Hermsdorf. Wyjazd był nagrodą połączoną  z aktywną edukacją dla najlepszych uczestników XXIII edycji programu „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe” Fundacji RECAL. Znaleźliśmy się w szóstce najaktywniejszych szkół w całej Polsce. W ciągu pięciu dni dziewczęta obejrzały następujące miasta w Niemczech: Magdeburg, Hermsdorf, Nachterstedt i  Berlin. Zobaczyły  wiele ciekawych i wyjątkowych miejsc. Poza tym poznały rówieśników z wyróżnionych szkół z całej Polski.

Uczennice odwiedziły zakład Ardagh Group w Hermsddorf, gdzie poznały produkcję puszek od wycięcia blachy po produkt gotowy do transportu. Najpierw wszystkie etapy zostały zaprezentowane i omówione, dzięki czemu później mogły łatwiej zrozumieć cały proces, przechodząc przez linie produkcyjne. Kolejnym niesamowitym dniem Zielonej Szkoły była  wyjątkowa okazja poznać proces przetwarzania  puszek po napojach (i innego aluminium) w największym na świecie zakładzie recyklingu aluminium należącym do Novelis.  Oprócz całego procesu, od dostawy  pustych puszek po przygotowanie nowych sztab aluminium do transportu, dowiedziały się również jak ważny jest świadomy wybór opakowania. Na koniec każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę "gorącą" próbkę gotowego produktu.

W kolejnym dniach  uczennice zwiedziły wraz z przewodnikiem Berlin oraz miały okazję wjechać na szczyt wieży telewizyjnej. Bardzo dziękujemy Fundacji Recal za wyróżnienie i dostrzeżenie naszych działań w szkolnych projektach recyklingowych.

Urszula Pomocka

Data dodania: 2019-09-29 15:08:08