WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach od 14 do 17 września  2021 r. odbyła się długo wyczekiwana wycieczka szkolna do Warszawy. W tym wydarzeniu brali udział uczniowie klas III -VIII.

Celem wycieczki było zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami stolicy, poznanie historii, a także rozpowszechnienie aktywnej formy wypoczynku.
Pierwszego dnia w Centrum Nauki Kopernik mogliśmy odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie sie przy tym bawić. Obejrzeliśmy również wystawę interaktywnych eksponatów oraz kolekcję jedno i wielośladów - od najstarszych, zabytkowych po współczesne. Dzieci mogły wypróbować nietypowe modele i przekonanie się, że jazda na rowerze o kwadratowych kołach jest możliwa. Wystawa była zaskakująca i interesująca, gdyż uczestnicy mogli sami wsiąść na bicykl i inne eksponaty i próbować jazdy na nich.

W drugim dniu po śniadaniu rozpoczęliśmy spacer z przewodnikiem i zwiedzanie Starego Miasta, zobaczyliśmy wnętrza Zamku Królewskiego, następnie Pomnik Syrenki, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca. Później pojechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego i na koniec wjechaliśmy na taras Pałacu Kultury i Nauki. Ten dzień był nietuzinkową lekcją historii dla naszych uczniów.

W trzecim dniu udaliśmy się do Łazienek Królewskich, potem zobaczyliśmy Belweder, pomnik Henryka Sienkiewicza, Fryderyka Chopina i Józefa Piłsudskiego. Przewodnik w każdym znaczącym miejscu opowiadał także o bohaterskich czynach Żołnierzy AK w walczącej Warszawie.

Tego samego dnia mogliśmy poczuć piłkarskie emocje na Stadionie Narodowym, tam przewodnik oprowadził nas trasą piłkarza, w której nasi reprezentanci kraju przemieszczają się przed meczem.

W czwartym dniu po śniadaniu mieliśmy czas na kupienie pamiątek na Nowym Świecie oraz spacerowaliśmy po Krakowskim Przedmieściu. Na koniec wycieczki wzięliśmy udział   w zajęciach warsztatowych w Manufakturze Cukierków.

Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem piękna stolicy oraz liczby atrakcji, jakie można tu spotkać. Pomimo zmęczenia na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym wspaniałym mieście  i zechce jeszcze tam powrócić.

Poniżej fotorelacja :)

Data dodania: 2021-09-19 17:22:45