Projekt Animator Społeczności Lokalnej - Warsztaty ze Stowarzyszeniem Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego

Projekt  Animator Społeczności Lokalnej - Warsztaty ze Stowarzyszeniem Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego

5 i 19 października uczniowie klasy 3 i 4 brały  udział w warsztatach  kreatywnych. Na pierwszych zajęciach dzieci plotły ozdoby na dysku Kumihimo. Natomiast na drugich "zamykały zioła w lalce motance". Były to warsztaty tworzenia starosłowiańskich lalek. Podczas zajęć pani Animator Katarzyna Kamińska  w ciekawy sposób opowiadała o ziołach i ich zdrowotnych i bogatych właściwościach. Uczestnicy  przekonali się między innymi że, dziurawiec zwyczajny ma podziurkowane liście, szczaw kędzierzawy ma coś z kobyły, a nawłoć pospolita rośnie koło domu. Każda lalka motanka była wykonana z tkanin i nitek wyjatkowo magicznych i pachnących ziołami.  Do każdego z uczestników "pofrunęły lalki sroczki."

Warsztay poprowadziła miłośniczka rękodzieła i kultury ludowej - animatorka pani Katarzyna Kamińska, która realizuje projekt pt. Animator Społeczności Lokalnej, Stowarzyszenia Szansze Bezdrozy Gmin Powiatu Goleniowskiego.

Data dodania: 2020-11-01 14:02:38
Data edycji: 2020-11-01 14:25:02