15 października 2019 r. Samorząd Uczniowski zamienił naszą szkołę w Hollywood i z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizował Galę Rozdania Nauczycielskich Oscarów.
W pierwszej części Gali zostały wręczone nagrody przyznane przez członków Samorządu Uczniowskiego.
HONOROWEGO OSCARA za opiekę nad uczniami i troskę o szkołę, za pamiętać i myśli o wszystkim i wszystkich, od całej uczniowskiej braci otrzymał Pan Dyrektor Przemysław Januszko.
Najlepsze filmy mają wysokie budżety, a jak budżet wysoki, to i liczenia i papierkowej roboty od groma, dlatego w kategorii BUDŻET Oscary otrzymały: Pani Irena Kondracka, Pani Monika Białek i Pani Joanna Boba.
Film to nie tylko aktorzy. Potrzebne są też rekwizyty, scenografia. Za nie też ktoś musi być odpowiedzialny. Oscara w kategorii SCENOGRAFIA I REKWIZYTY otrzymali: Pan Marek Białek, Pani Bożena Lewandowska, Pani Małgorzata Makarewicz, Pani Katarzyna Stawska, Pani Katarzyna Rutkowska, Pani Patrycja Mikołajczyk, Pani Marlena Węclewska.
Żeby być dobrym aktorem, trzeba mieć do tego talent. Ale ktoś te talenty musi wyłowić. Dlatego w kategorii ŁOWCA MŁODYCH TALENTÓW Oscary otrzymały nasze Panie Przedszkolanki: Pani Izabella Praszczyk, Pani Natalia Pietruszka, Pani Ilona Różańska, Pani Józefa Szczęsna, Pani Bogusława Łabaziewicz.
Gdy talenty już wyłowione, to ktoś musi takim aktorem pokierować, wskazać mu właściwą drogę, od podstaw nauczyć życia w świecie show-biznesu, a w naszym wypadku w świecie długiej drogi edukacji. Krótko mówiąc, potrzebny jest dobry menadżer. Dlatego Oscara w kategorii MENADŻER otrzymały panie od edukacji wczesnoszkolnej: Pani Agnieszka Ananicz-Dusza, Pani Małgorzata Kempara, Pani Beata Jasiak.
Dobry film to również dobry scenariusz. Aktor musi wiedzieć co, kiedy i jak powiedzieć. Oscary w kategorii SCENARIUSZ otrzymali nasi poloniści: Pani Jolanta Olobry, Pan Marek Kornak.
Oczywiście nie ma filmu bez reżysera. To jego aktor musi się słuchać i to jemu aktor nie może się sprzeciwiać. Wszystko musi być proste i zrozumiałe jak 2x2, dlatego Oscara w kategorii REŻYSERIA otrzymała pani Magdalena Franków.
Bardzo popularnymi filmami są filmy akcji. Aktorzy w nich grający muszą być sprawni fizycznie i odważni. Dlatego Oscara w kategorii FILM AKCJI otrzymały nasze panie wuefistki: Pani Urszula Pomocka, Pani Agata Tkaczyk.
Kariera aktora trwa wiele lat. Ale przecież co roku na ekranach pojawiają się nowi aktorzy. Tak jest również na naszych korytarzach. Każdego roku pracę w naszej szkole rozpoczynają nowi nauczyciele. Oscara w kategorii DEBIUT otrzymali: Pani Anna Igras, Pani Barbara Pielak, Pani Małgorzata Abramczuk, Pan Wiktor Bąk, Pan Daniel Halicki.
Wielu z nas ceni filmy za efekty specjalne. Żeby to co ma wybuchnąć, wybuchło, jak należy, trzeba się na tym znać. A kto się zna najlepiej na wybuchach? Oczywiście fizyk albo chemik. Dlatego Oscara w kategorii EFEKTY SPECJALNE otrzymali: Pani Alicja Zielińska, Pan Daniel Halicki.
Są również filmy, które pokazują nam, jak żyją różnorakie stworzenia tego świata albo jak wyglądają miejsca, o istnieniu których nawet nie mieliśmy pojęcia. Mowa oczywiście o filmach przyrodniczych. A Oscara w kategorii FILM PRZYRODNICZY otrzymała: Pani Barbara Pielak.
Lubimy też filmy zagraniczne. Oscara w kategorii FILM NIEPOLSKOJĘZYCZNY otrzymały panie, które najlepiej nam ten film przetłumaczą: Pani Aneta Meszyńska, Pani Anita Janiszewska, Pani Anna Igras.
Filmy oglądają również dzieci. Twórcy filmów dla dzieci muszą dbać o ich dobrą zabawę, ale również o to, by czegoś te filmy uczyły. Jeżeli mówimy o nauce w świetnej atmosferze, dobrej zabawie i dobrym samopoczuciu, to myślimy oczywiście o naszej świetlicy. Dlatego Oscara w kategorii FILM ANIMOWANY otrzymała: Pani Anna Łaszuk.
Są oczywiście również filmy nie dla dzieci. To te z czerwonym kwadracikiem. Jednak i o tych filmach coś musimy wiedzieć. Dlatego Oscara w kategorii FILM NIEANIMOWANY otrzymała nasza pani od WDŻ-u: Pani Sylwia Trott.
W świecie filmu musi być ktoś, kto zajmie się kilkoma sprawami, tzw. „Człowiek orkiestra”. W szkole również takie osoby występują. Poprowadzą lekcję, przypilnują dzieci na świetlicy, zastąpią nieobecną koleżankę lub nieobecnego kolegę, przeprowadzą konkurs czy zajęcia dodatkowe oraz, tak jak to jest w naszym przypadku, zajmą się podręcznikami i biblioteką. Dlatego Oscara za CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI otrzymała: Pani Urszula Olejniczak.
W drugiej części Gali nie było już kategorii filmowych. Były za to kategorie, w których głosy na nauczycieli w anonimowej ankiecie oddawali uczniowie. I tak oto:
- GŁOSEM ROKU, czyli nauczycielem, który ma najmilszy głos i słucha się go z przyjemnością, został Pan Marek Kornak,
- CHODZIARZEM ROKU, czyli nauczycielem, który najbardziej pilnuje podczas dyżurów na korytarzach i zwraca na wszystko uwagę, została Pani Beata Jasiak,
- SOKOLIM OKIEM, czyli nauczycielem, u którego najtrudniej „się ściąga”, została Pani Aneta Meszyńska,
- LUZAKIEM ROKU, czyli nauczycielem, który jest najbardziej wyluzowany i potrafi rozładować napiętą sytuację, została Pani Agata Tkaczyk,
- MODNISIEM ROKU, czyli nauczycielem, który najmodniej się ubiera, została Pani Magdalena Franków,
- ORGANIZATOREM ROKU, czyli nauczycielem, który jest najlepszym organizatorem (organizuje wycieczki, różnego rodzaju wyjazdy, imprezy), została Pani Urszula Pomocka,
- OAZĄ SPOKOJU, czyli nauczycielem, który jest najbardziej cierpliwy, został Pan Wiktor Bąk,
- SUPERNAUCZYCIELEM, czyli najbardziej lubianym nauczycielem, został Pan Marek Kornak.
Samorząd Uczniowski gratuluje wszystkim nagrodzonym i dziękuje im za całoroczną pracę.
72-100 Białuń
Sielankowa 4