Debata ''Projekt: Szkoła bez ocen''

Dnia 26.01.2023 r. wzięliśmy udział w debacie o ocenianiu zatytułowanej "Projekt: Szkoła bez ocen". Debatę prowadził pan Jarosław Durszewicz, współzałożyciel Fundacji Szkoła Bez Ocen. Projekt „Szkoła bez ocen” to działanie skierowane do wszystkich, którzy są blisko szkoły – uczniów, nauczycieli, rodziców uczniów oraz wszystkich tych, którzy czują się ze szkołą związani lub są zainteresowani jej funkcjonowaniem. Celem projektu jest zainicjowanie dyskusji o szkolnej ocenie.

Podczas debaty wysłuchaliśmy wykładów o roli oceniania w szkole oraz celach szkolnego oceniania w prawie oświatowym. Następnie o tym, jak w praktyce wygląda szkoła bez ocen, opowiedziały dyrektorki Szkoły Podstawowej w Kozielnicach oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdwinie. Na koniec wysłuchaliśmy panelu ekspertów oraz wzięliśmy udział w dyskusji uczestników debaty.

Data dodania: 2023-01-26 20:57:47
Data edycji: 2023-01-26 21:02:15