Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Białuńskie Podchody

Białuńskie Podchody

Dnia 11 czerwca 2021 r. zostały zorganizowane  "Białuńskie Podchody, czyli jak być dobrym dla naszej przyrody". Była to pierwsza impreza integrującą naszą białuńską społeczność w 2021 roku.

Zaproszeni zostali rodzice, babcie i dziadkowie oraz grupa Nordic Walking
z Uniwersytetu III Wieku w Goleniowie. Udział wzięli również uczniowie naszej szkoły ZSP w Białuniu. 

Wszyscy uczestnicy w wyniku losowania zostali podzieleni na grupy. Każda z grup otrzymała swoją mapę ze wskazówkami oraz informacjami, gdzie na terenie Białunia zostały ukryte zadania i zagadki. Do przebycia był spory kawałek drogi zaczynając w okolicach szkoły, aż pod sam las. Do wykonania  były bardzo ciekawe do zadania. Aby je rozwiązać trzeba było trochę pogłówkować, wykazać się sprytem i inteligencją. Nie zabrakło pytań,
w których trzeba było wykazać się wiedzą na temat historii regionu oraz jak dbać o przyrodę. Czasem zadania były ukryte na drzewie, a czasem trzeba było wejść w krzaki, aby
je odnaleźć. Bardzo ważna okazała się również umiejętność czytania mapy. 

Istotna okazała się pomoc uczniów starszych klas. Czuwali nad uczestnikami na trasie oraz w razie potrzeby poratowali szklanką wody. 

Nad bezpieczeństwem całej imprezy oraz jej uczestników baczyły dwa mobilne patrole rowerowe, w których byli Pan Przemysław Januszko Dyrektor ZSP w Białuniu oraz Pani Urszula Pomocka.

Na zakończenie podchodów na wszystkich uczestników czekała niespodzianka. Przygotowany został wspaniały poczęstunek, wśród którego nie zabrakło grillowanej kiełbaski oraz robionych przez rodziców sałatek i pieczonych przez nich ciast. Furorę zrobiła jednak wata cukrowa, po którą dzieci ustawiał się w długiej kolejce i bez narzekań cierpliwie czekały.

Wszyscy uczestnicy "Białuńskich Podchodów" otrzymali wykonane przez uczniów  przepiękne dyplomy i medale.

Pogoda bardzo dopisała. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście.

 

Dziękujemy, że byliście tu z NAMI.

 

Data dodania: 2021-06-20 08:52:59
Data edycji: 2021-06-20 09:11:48
Ilość wyświetleń: 102

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Zobacz

Kalendarz

Lekcje zdalne

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook