ZUPEŁNIE INNA LEKCJA PRZYRODY

14 listopada 2018 roku uczniowie klas IV - V uczestniczyli w niezwykłej lekcji przyrody w samym sercu Wolińskiego Parku Narodowego. Warsztaty edukacyjne były prowadzone w Centrum Edukacji Ekologicznej w Grodnie k. Międzyzdrojów.

Uczniowie podczas warsztatów wzięli udział w zajęciach terenowych i w pracowni laboratoryjnej, podczas których wcielali się w odkrywców i badaczy, by poznawać otaczającą ich przyrodę.

Uczniowie klasy IV spacerując po parku poznawali przyrodę wszystkimi zmysłami. Słuchali odgłosów w parku, obserwowali otaczającą ich przyrodę i jej elementy, z zasłoniętymi oczami za pomocą dotyku rozpoznawali drzewa, a zmysł węchu posłużył do tworzenia leśnych zapachów. Uczniowie brali udział w zabawach w terenie, a na plaży tworzyli projekty własnych parków narodowych.

Druga część warsztatów miała miejsce w laboratorium, która dostarczała kolejnych ekscytujących wrażeń. Praca z mikroskopem bardzo zainteresowała uczniów. Mieli możliwość jako mali naukowcy badać różne przedmioty oraz co się kryje w kropli wody.

Zajęcia były prowadzone przez ekspertów z dziedziny nauk biologicznych, na co dzień pracujących m.in. w Wolińskim Parku Narodowym i Uniwersytecie Przyrodniczym im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Na zakończenie, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Data dodania: 2018-11-15 21:30:22
Data edycji: 2018-11-15 22:32:27