Wyniki konkursu- biblioteka

PORTRET PAPIEŻA , ILUSTRACJA DO ULUBIONEGO WIERSZA - KONKURS DLA NAJMŁODSZYCH , DRUGI KONKURS DLA KLAS 4-8 ŚLADAMI PAPIEŻA , DLACZEGO JANA PAWŁA II NAZYWAMY WIELKIM , który ogłosiła biblioteka.

Prace dzieci :
1- HANIA DOMAŃSKA - PRZEDSZKOLE
2. BASIA ORFINIAK  -KLASA 1
3. MIŁOSZ MIKULSKI -KLASA 1
4. TOMASZ ORFINIAK- KLASA 4
5. ANNA ORFINIAK -  KLASA 6

Dlaczego Jana Pawła ll nazywamy Wielkim ? ,,Ojciec Święty był dla wielu ludzi wzorem, nauczycielem. Był on takze ciepłym i pełnym miłości człowiekiem. Był osobą, która potrafiła przywołać do porządku. Dawał nadzieje ludziom pokrzywdzonym. Łamał wszelkie polityczne bariery, gdy np. Pojechał do Meksyku. PouczaI ludzi i nie chciał im się przypodobać, nie musiał ! Kochał ich, a oni Jego idalej Go kochają. Jan Paweł tt w moich oczach był, jest i będzie osobą skromną, mającą wielką siłę przyciągania do siebie i Boga ludzi, siłę jednoczenia i tę najwazniejszą siłę MlŁOŚCl ! Nigdy nie zapomnimy o naszym Ojcu, naszym rodaku. W moim sercu znalazl szczególne miejsce i na zawsze wyrył tam swoje imię. Na moim sercu widnieje napis pełen miłości: ,,Jan Paweł ll". Papież Jan Paweł ll to człowiek, taki, jak my, ale jego piękne przepełnione miłością serce potrafiło zjednoczyć miliony ludzi różnych wiar i narodowości. To Ojciec w którego ramionach wszyscy znaleźli pocieszenie, miłość oraz dobrą rade. To człowiek, którego znał cały świat. Umocnił pozycje kościoła i zjednoczył cały Świat. Jan paweł ll to niestrudzony Pielgrzym, który nauczył nas, jak wielkim dobrem jest wolność. Nauczył nas, jak otwieraĆ swe serce i nie bać się świętości, takiej codziennej. Papiez nauczył mnie czerpaĆ radość ze służby Bogu i drugiemu człowiekowi. Jego pontyfikat był naznaczony bólem i cierpieniem, jednak godnie znosił te przeszkody, Jan Paweł zmienił cały świat i rozbudził miłoŚĆ do Boga w wielu ludzkich sercach. Pozostawił nam po sobie niezliczone dobra: wiarę w sens życia, wartość rodziny.

Autor tekstu

Ania Orfiniak klasa 6