SUKCES DRUŻYNY Z BIAŁUNIA

23 marca 2019 roku odbyły się eliminacje regionalne Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych, którego organizatorem jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna. Zadaniem uczestników Turnieju było zbudowanie od podstaw maszyny, która będzie przetwarzała energię potencjalną wody na energię mechaniczną. Tego zadania podjęli się uczniowie klasy ósmej ze Szkoły Podstawowej im. Marka Kotańskiego w Białuniu. Julia Juszczyńska, Hanna Motyl i Wojciech Traczuk, wykorzystując wiedzę zdobytą w szkole, a także wrodzone talenty i zdolności, stworzyli, pod czujnym okiem pana Henryka Różańskiego, który sprawował nad nimi opiekę w trakcie prac i turnieju, maszynę, dzięki której zajęli drugie miejsce w regionie. Z niecierpliwością oczekujemy na wieści z innych stron naszego kraju i liczymy, że wynik, osiągnięty przez młodych konstruktorów z Białunia pozwoli im zakwalifikować się do finału i tam powalczyć o zwycięstwo w całym Turnieju.

Trzymamy kciuki!

Data dodania: 2019-03-26 07:37:44