Śladami Mikołaja Kopernika - Projekt Fundacji Inicjatyw Społeczno - Gospodarczych Komes

Śladami Mikołaja Kopernika - Projekt  Fundacji Inicjatyw Społeczno - Gospodarczych Komes

Kolejny raz Nasza Szkoła wzięła udział w konkursie Fundacji Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych „KOMES” na mikrodotacje na rzecz społeczności lokalnej lub rozwój młodej organizacji. Tym razem postawiliśmy na projekt o nazwie „Śladami  Mikołaja Kopernika” i ku naszemu zadowoleniu, znowu udało nam się wygrać konkurs.

Jednym z kilku punktów projektu była wycieczka do Torunia, miasta, w którym urodził się nasz wybitny uczony. Wycieczka ta odbyła się w dniach 3-4 października 2019 r., a udział w niej wzięli uczniowie klas 2, 4, 5 i 8. Odpowiedzialnymi za projekt oraz opiekunami wycieczki byli pani Urszula Pomocka, pani Małgorzata Kempara oraz pan Marek Kornak.

Pierwszego dnia naszego pobytu w Toruniu zwiedziliśmy starówkę tego miasta. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom o życiorysie Mikołaja Kopernika i historii miasta. Mogliśmy zobaczyć wiele zabytków, m. in.: Ratusz Staromiejski, Pomnik Mikołaja Kopernika, Dom Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, mury obronne, zabytkowe kościoły i kamienice, Pomnik Flisaka, ruiny Zamku Krzyżackiego. Następnie udaliśmy się do Żywego Muzeum Piernika, gdzie dzieci najpierw wzięły udział w interaktywnym pokazie, a później miały okazję samemu wypiekać pierniki.

Drugiego dnia wyjazdu czekała nas, jak się później okazało, główna atrakcja wycieczki, czyli wizyta w toruńskim Planetarium. Dzieci obejrzały tam, wyświetlane dzięki specjalnej aparaturze, pokazy astronomiczne. Były pod ogromnym wrażeniem i z zaciekawieniem oglądały ciekawostki na temat Torunia, kosmosu i naszej planety. Szczęśliwi i z nową dawką wiedzy mogliśmy wracać do domu.

Szczególne podziękowania składamy Stowarzyszeniu Miękowo - Nasz Dom, bez którego nasze projekty nie miałyby szans na powodzenie.

Data dodania: 2019-10-08 19:47:30
Data edycji: 2019-10-12 16:32:20