Procedury przeciwepidemiczne od 1 września 2020 r.

Informujemy, że 1 września 2020 r. rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021. Zgodnie z obowiązującymi przepisami możliwe jest rozpoczęcie zajęć w formie stacjonarnej, niemniej jednak należy pamiętać, że w szkole nadal będzie obowiązywał reżim sanitarny. Szczegółowe procedury, których należy przestrzegać w szkole i przedszkolu, znajdą Państwo na stronie  PROCEDURY, (zakładka PROCEDURY -Przedszkole, PROCEDURY -Szkoła)

Poniżej przedstawiamy najważniejsze wytyczne:

1. Do szkoły mogą uczęszczać wyłącznie dzieci bez objawów chorobowych (kaszel, gorączka, katar). W przypadku wystąpienia takich objawów u dziecka, będzie ono odizolowane od pozostałych osób przebywających w szkole.
  2. Osoby dorosłe są zobowiązane do zasłaniania ust i nosa podczas pobytu w budynku. Przed wejściem należy również zdezynfekować dłonie.
  3. Ograniczamy obecność rodziców i osób trzecich w szkole do niezbędnego minimum. Rodzicom nie wolno wchodzić do sal oraz toalet. Prosimy o kontakt ze szkołą za pomocą maila, telefonu lub dziennika elektronicznego.
  4. W świetlicy szkolnej mogą przebywać wyłącznie dzieci oczekujące na zajęcia bądź autobus.
  5. Dzieci, uczniowie, nauczyciele i pracownicy nie muszą nosić w szkole maseczek. Zobowiązani są do częstego mycia i dezynfekcji rąk.
  6. W szkole wdrożone zostały procedury dotyczące zachowania dystansu społecznego, dezynfekcji pomieszczeń i zachowania w sytuacji wystąpienia niepokojących objawów.

Drodzy Rodzice, to nie będzie zwyczajny rok szkolny. Mamy nadzieję, że sytuacja w niedługim czasie ulegnie poprawie i będziemy mogli wrócić do funkcjonowania w warunkach, które znamy sprzed pandemii.

Tymczasem prosimy o zrozumienie naszych działań, przestrzeganie obowiązujących procedur i stosowanie się do wskazówek pracowników szkoły.

Jeszcze dziś dotrze do Państwa komunikat dotyczący spraw organizacyjnych. Prosimy o śledzenie naszej strony, profilu na FB i dziennika elektronicznego.

Data dodania: 2020-08-21 10:34:05
Data edycji: 2020-08-21 11:05:22