Nie obawiaj się programować

Rozwijanie umiejętności wykorzystywania nowoczesnych technologii jest jednym z kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019. Ten fakt oraz przekonanie, że w procesie dydaktycznym musi znaleźć się miejsce na podnoszenie kompetencji cyfrowych skłoniły dyrekcję Zespołu Szkół Publicznych w Białuniu do wzięcia udziału w projekcie "Nie obawiaj się programować, to nie takie trudne - kompleksowe wsparcie uczniów i nauczycieli w zakresie nauki programowania". Projekt ten jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

25 września 2018 roku podpisaliśmy umowę z realizatorem projektu-Wyższą Szkołą Integracji Europejskiej, na mocy której nauczycielki klas I-III będą podnosiły swoje kompetencje z zakresu programowania, aby później dzielić się swoją wiedzą z uczniami naszej szkoły. W ramach umowy otrzymaliśmy również tablety, roboty i gry, które sprawią, że nauka będzie miała wymiar praktyczny.

Mamy nadzieję, że udział w projekcie pozwoli nam rozwijać nasze zainteresowania i pasje.

Data dodania: 2018-10-26 10:54:44
Data edycji: 2018-10-26 11:10:43