Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.  W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W wielu krajach w tym dniu dzieci podejmowały wspólne działania i inicjatywy po to, aby ich głos o prawach dziecka był słyszany przez dorosłych, polityków i media.  Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka było dzieciństwo – „Dla każdego dziecka, dzieciństwo”. Symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, także tymi, których prawa nie są przestrzegane, jest kolor niebieski. Również i my, wspólnie z UNICEF, świętowaliśmy ten dzień, aby pokazać, że prawa dziecka są ważne dla naszej placówki.

Data dodania: 2019-11-24 18:22:49
Data edycji: 2019-11-24 18:27:36