II Drużynowe Mistrzostwa Pomorza Zachodniego w Marszach na Orientację i Topografii oraz 10 runda Pucharu Polski Młodzieży w Marszach na Orientację w Kliniskach Wielkich

W dniach 26 – 27 października 2019 r. wzięliśmy udział w II Drużynowych Mistrzostwach Pomorza Zachodniego w Marszach na Orientację i Topografii będących również 10 rundą Pucharu Polski Młodzieży w Marszach na Orientację.

Zawody odbywały się w Kliniskach Wielkich. Wzięło w nich udział prawie 130 zawodników co jest tegorocznym rekordem frekwencji wszystkich rund zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski w Marszach na Orientację. Poza nami wśród zawodników byli uczniowie: Szkoły Podstawowej w Kliniskach Wielkich, Szkoły Podstawowej nr 4 w Goleniowie, Szkoły Podstawowej w Kołbaskowie, Szkoły Podstawowej w Cedyni, Technikum Informatyczne SCI, Centrum Edukacji „Zdroje”, reprezentacja: Gryfińskiego Domu Kultury, a także klub turystycznego  „North Team”.

Na początku wszyscy zawodnicy napisali test z topografii. Następnie udaliśmy się do lasu znajdującego się za miejscowym kościołem aby sprawdzić  praktyczne umiejętności czytania mapy podczas dwóch pierwszych etapów marszów na orientację. Po zmroku odbył się etap trzeci w okolicach Szkoły w Kliniskach Wielkich, która stanowiła bazę zawodów. Następnie razem z uczniami szkół z Klinisk oraz Cedyni spędziliśmy noc w szkole.

Szczegółowe wyniki, mapy z tras marszów na orientację oraz test z topografii można znaleźć pod adresem:

Data dodania: 2019-10-31 08:04:11
Data edycji: 2019-10-31 08:15:50