FANTASTYCZNY KONKURS

Nasza szkoła przystapiła do konkursu ogólnopolskiego "Działamy z Impetem my, działajcie także i Wy"

Rocznie Polacy zużywają ok. 650 tys. ton plastikowych opakowań. Aż 30% z nich (200 tys. ton) stanowią butelki PET, powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych. Do recyklingu przekazywanych jest niespełna 80 tys. ton zużywanych butelek (40%), a pozostałe trafiają na składowiska lub do spalenia. Tymczasem, PET to doskonałe tworzywo do przetworzenia. Odpowiednio zagospodarowane może otrzymać drugie życie w postaci kolejnego opakowania (tzw. rPET) lub znaleźć zastosowanie w przemyśle odzieżowym, czy meblarskim. Już z 5 butelek PET można zrobić torbę na zakupy, a 35 wystarczy, aby wyprodukować bluzę polar.

Kampania „Działaj z imPETem!” ma na celu edukację społeczeństwa w zakresie odpowiedniego postępowania z wartościowym tworzywem, jakim są butelki PET. Projekt obejmuje różne przedsięwzięcia edukacyjne, poprzez które zwraca uwagę mieszkańców na problem prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych i ich recyklingu.

Kampania „Działaj z imPETem!” zainicjowana jest przez czterech wiodących producentów branży FMCG, wprowadzających na polski rynek wody i napoje w butelkach PET: Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., Nestle Polska S.A. Oddział Nestle Waters, Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o., Żywiec Zdrój S.A. Realizowana jest przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań S.A. we współpracy m.in. z podmiotami gospodarującymi odpadami w gminach. Jest to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Polsce.

Uczniowie klasy piątej pod opieką pani Urszuli Pomockiej wykonali plakat, który zaprojektowała jedna z uczennic Ania Orfiniak.

Poza tym uczennice z klasy ósmej w składzie: Hania Motyl, Amelia Wyrębska, Julia Juszczyńska, Nicola Dziedzic, pod opieką pani Anny Ćmil przeprowadziły warsztaty ekologiczne w grupie sześciolatków.

Praca zostanie zamieszczona na stronie  www.dzialajzimpetem.pl  w galerii prac konkursowych.

Tam będzie można głosować na nasz plakat.

UPomocka

Data dodania: 2018-10-28 13:56:24