Apel

12 marca odbył się apel, na którym uczniowie klas IV-VIII przedstawili zadania, które wykonali w ramach projektu czytelniczego „Ja i książka”, a także w ramach I etapu konkursu „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa”. Konkurs „Lekturiada” jest organizowany przez Kuratorium Oświaty i Książnicę Pomorską. Tematem przewodnim był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza.

W ramach projektu uczniowie klas VII i VIII, jako młodzi dziennikarze i „szperacze” książkowi, poszukiwali ciekawe informacje na temat „Życie i twórczość Adama Mickiewicza”, tworząc lapbooki. Uczniowie klas IV-VI przepisywali fragmenty opisu przyrody, zwracając uwagę na estetykę pisma i wykonując do nich ilustrację. Zadaniem wszystkich było przygotowanie wybranych fragmentów i odczytanie ich na forum szkoły.

Na zakończenie apelu przeprowadziliśmy losowanie lektury do II etapu konkursu „Lekturiada”. W kwietniu odbędą się szkolne eliminacje, mające na celu wyłonienie najlepszego lektora wśród uczniów. Wylosowano lekturę „Mały Książę”.

Przejdź na stronę swojej klasy!