Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Apel

Apel

12 marca odbył się apel, na którym uczniowie klas IV-VIII przedstawili zadania, które wykonali w ramach projektu czytelniczego „Ja i książka”, a także w ramach I etapu konkursu „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa”. Konkurs „Lekturiada” jest organizowany przez Kuratorium Oświaty i Książnicę Pomorską. Tematem przewodnim był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza.

W ramach projektu uczniowie klas VII i VIII, jako młodzi dziennikarze i „szperacze” książkowi, poszukiwali ciekawe informacje na temat „Życie i twórczość Adama Mickiewicza”, tworząc lapbooki. Uczniowie klas IV-VI przepisywali fragmenty opisu przyrody, zwracając uwagę na estetykę pisma i wykonując do nich ilustrację. Zadaniem wszystkich było przygotowanie wybranych fragmentów i odczytanie ich na forum szkoły.

Na zakończenie apelu przeprowadziliśmy losowanie lektury do II etapu konkursu „Lekturiada”. W kwietniu odbędą się szkolne eliminacje, mające na celu wyłonienie najlepszego lektora wśród uczniów. Wylosowano lekturę „Mały Książę”.

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Zobacz

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button